Blog o muzyce, filmach, literaturze, fotografii, cyberkulturze i ludziach.


Polecamy

Fenomen Guitar Hero


Mr. Bungle okiem fana


Osób online


Polecamy

"Dolores Claiborne" - Stephen King [recenzja]


Spójrz na nową "Alicję w Krainie Czarów"


thePROMONTORY nigdy nie było tylko projektem [wywiad]


"Dying In Time" - pokaz umiejętności magików elektroniki


Nowy album zespołu Soil - "Picture Perfect"


Recenzja książki "Antyrak - Nowy styl życia"


Pegasus - konsola mojego dzieciństwa


Suicide Girls - sesja "Fight Club"


Metro 2033 - przypowieść o postnuklearnej Moskwie


Pierwsza w historii wystawa steampunkowa


Psychodeliczna sesja Tima Burtona


"Apokalipsa Dmitryja Glukhovskiego" - artykuł na temat genezy książki "Metro 2033"


Subiektywny przegląd ścieżek dźwiękowych #1


Tamagotchi XXI wieku na PS3Czytelnicy
bloglovin
bloglovin
polska baza stron
Partnerzy

- blog muzyczny Michała Nowakowskiego


Szukaj
Blog > Komentarze do wpisu
Tamagotchi XXI wieku na PS3

Były takie dni, że dzieci były zdziwione możliwościami tamagotchi. Teraz zwykłe komórki dają nieporównywanie więcej możliwości więc ludzie muszą kombinować dalej. No i ostatnio wykombinowali grę EyePet dla PlayStation 3 wyposażonego w kamerkę.

EyePet jest wirtualnym zwierzakiem, który reaguje na każdy Twój ruch, dostarczając rozrywki i zabawy całej rodzinie. W dodatku, jest również słodziutki. Więcej informacji oraz filmik prezentujący grę w rozwinięciu.

Tamagotchi

Tamagotchi (jap. たまごっち, pop. „tamagoczi”, popr. „tamagoci”) – elektroniczna zabawka szczególnie popularna w drugiej połowie lat 90. XX w. w 1996 roku, stworzona w Japonii przez Aki Maitę. Kształtem przypomina niewielkich rozmiarów plastikowe jajko wyposażone w trzy małe przyciski, wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Całością steruje prosty wbudowany komputer. Zabawa polega na opiece nad wirtualnym zwierzątkiem – należy je karmić, myć, sprzątać po nim itp. Oryginalne wersje produkowane są przez firmę Bandai, jednak na rynku dostępna jest także niezliczona ilość podróbek.

[fot. Tomasz Sienicki, źródło Wikipedia]

EyePet

EyePet posiada wiele imponujących możliwości, dzięki PlayStation Eye, kamerze nowej generacji do PlayStation 3. Kochany, małpopodobny zwierzak EyePet żyje na ekranie, w zdjęciu Twojego pokoju, zrobionym przez PlayStation Eye.

Działając w Rozszerzonej Rzeczywistości, EyePet jest całkowicie świadom obecności ludzi, znajdujących się w pokoju, dlatego będzie reagował na ciebie i całe otoczenie. Postaw przed kamerą jakiś przedmiot, który EyePet widział wcześniej, a będzie on dokładnie wiedział, co z nim zrobić; daj mu coś nowego, a zbada to dokładnie. Połaskocz go, machając palcami przed kamerą, a się zaśmieje; klepnij go, a podskoczy; poturlaj mu piłkę, a EyePet zacznie ją gonić po całym ekranie.

Poniżej filmik prezentujący "EyePet":

wtorek, 20 października 2009, rownowago

Polecane wpisy

  • Call of Duty na wesoło

    Rozsławione "Call of Duty" doczekało się godnego następcy dla wygłodniałych fanów tytułu - w mniej poważnej formie niż oryginał. "Duty Calls" jest bowiem śmiałą

  • Machinarium. Recenzja niekoniecznie fanki przygodówek

    Przygodówki nie są gatunkiem gier, do którego mam jakąś szczególną słabość. Wręcz przeciwnie - trzeba mnie namawiać, podsuwać i męczyć godzinami, abym przynaj

  • PS3 - co nasz czeka w 2010?

    Jeżeli wśród czytelników Oczka są jacyś gracze, w dodatku tacy, którzy posiadają (lub grywają u kogoś bliskiego) Playstation 3, to zachęcam do zestawienia, któr

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: