Blog o muzyce, filmach, literaturze, fotografii, cyberkulturze i ludziach.


Polecamy

Fenomen Guitar Hero


Mr. Bungle okiem fana


Osób online


Polecamy

"Dolores Claiborne" - Stephen King [recenzja]


Spójrz na nową "Alicję w Krainie Czarów"


thePROMONTORY nigdy nie było tylko projektem [wywiad]


"Dying In Time" - pokaz umiejętności magików elektroniki


Nowy album zespołu Soil - "Picture Perfect"


Recenzja książki "Antyrak - Nowy styl życia"


Pegasus - konsola mojego dzieciństwa


Suicide Girls - sesja "Fight Club"


Metro 2033 - przypowieść o postnuklearnej Moskwie


Pierwsza w historii wystawa steampunkowa


Psychodeliczna sesja Tima Burtona


"Apokalipsa Dmitryja Glukhovskiego" - artykuł na temat genezy książki "Metro 2033"


Subiektywny przegląd ścieżek dźwiękowych #1


Tamagotchi XXI wieku na PS3Czytelnicy
bloglovin
bloglovin
polska baza stron
Partnerzy

- blog muzyczny Michała Nowakowskiego


Szukaj
Blog > Komentarze do wpisu
Coheed and Cambria po raz pierwszy w Polsce

Już w marcu grupa zaprezentuje materiał z nowej płyty na koncertach w USA, natomiast 12 czerwca, występem na Dynamo Outdoor Fest, formacja rozpocznie europejską część trasy koncertowej, w ramach której po raz pierwszy zaprezentuje się również i polskiej publiczności. Coheed and Cambria zagrają bowiem 5 lipca 2010 w warszawskiej Stodole o godz. 20.00. Zespół wystąpi w składzie: Claudio Sanchez, (wokal, gitara, klawisze), Travis Stever (gitara), Michael Todd (bas), Chris Pennie (perkusja).

W 1999 r. formacja wydaje swoje pierwsze demo i płytę EP, a juz w kolejnym roku - kolejną płytkę EP - "Delirium Trigger". Już na tej płycie kilka z utworów było częścią opowieści s-f zatytułowanej The Bag, która później przemianowana została na The Amory Wars.

Każda z kolejnych płyt zespołu była koncept albumem, a  wszystkie te płyty zostały ze sobą powiązane tematycznie, tworząc pięciopłytową sagę science-fiction "The Amory Wars". Saga to opowieść o żyjącej w układzie planetarnym Heaven's Fence rodzinie Kilgannonów, w skład której wchodzą Coheed i Cambria oraz ich syn Claudio. Właśnie pod wpływem tej opowieści zespół jeszcze przed wydaniem EPki zdecydował się na zmianę nazwy na Coheed and Cambria.

W 2002 r. ukazuje się pełnowymiarowy debiutancki krążek grupy -  "The Second Stage Turbine Blade", który muzycznie zainspirowany został przez twórczość m.in. At The Drive In,  a gościnnie na płycie pojawił się Dr. Know z Bad Brains. W 2003 r. ukazuje się drugi album zespołu - "In Keepeing Secrets of Silent Earth: 3". W tym okresie czasu grupa koncertowała w Stanach, Japonii i w Europie, grając u boku m.in. Linkin Park, Slipknot i AFI. W 2005 r. ukazuje się koncertowe DVD formacji - "Live at the Starland Ballroom".

Po wielkim sukcesie płyty "Keeping Secrets..." z zespołem kontrakt podpisuje Columbia Records i w 2005 r. ukazuje się kolejny krążek – „Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One: From Fear Through the Eyes of Madness". Płyta to okazała się największym komercyjnym sukcesem zespołu i osiągnęła 7 pozycję na Billboardzie. Na tym albumie grupa odchodzi od post hardcore'a w kierunku progresywnego rocka. W 2007 r. swoją premierę ma czwarty album zespołu - "Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two: No World for Tomorrow", który debiutuje na 6 miejscu Billboardu.

fot. Chapman Baehler

Już 12 kwietnia ukaże się najnowszy album formacji - "Year of the Black Rainbow", który chronologicznie jest pierwszą częścią całej sagi The Amory Wars.

Coheed and Cambria
05.07.10 - Warszawa, Stodoła, godz. 20.00
Otwarcie bramek - godz. 19.00

Bilety do nabycia na stronach:
www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl, www.bileteria.pl

niedziela, 11 kwietnia 2010, rownowago

Polecane wpisy

  • Zamknięci na muzykę

    Muzyka jest pojęciem bardzo subiektywnym i indywidualnie odbieranym przez ludzi. Jednym daje solidną dawkę adrenaliny, innym koi nerwy, relaksuje. Znajdą się je

  • Grooveshark - niewyczerpane złoża muzyki

    Ostatnio wpadła mi w ręce świetna sprawa. Grooveshark to potęzny, ale niepozorny agregat muzyczny, na którym można znaleźć chyba wszystko. Posiada możliwość tw

  • Mr. Bungle okiem fana

    Wielokrotnie zdarza się fakt tworzenia teledysków i remixów przez fanów danego zespołu. Niestety, albo i stety - owoc pracy raczej nie zapada w pamięć i zapomin

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: