Blog o muzyce, filmach, literaturze, fotografii, cyberkulturze i ludziach.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Polecamy

Fenomen Guitar Hero


Mr. Bungle okiem fana


Osób online


Polecamy

"Dolores Claiborne" - Stephen King [recenzja]


Spójrz na nową "Alicję w Krainie Czarów"


thePROMONTORY nigdy nie było tylko projektem [wywiad]


"Dying In Time" - pokaz umiejętności magików elektroniki


Nowy album zespołu Soil - "Picture Perfect"


Recenzja książki "Antyrak - Nowy styl życia"


Pegasus - konsola mojego dzieciństwa


Suicide Girls - sesja "Fight Club"


Metro 2033 - przypowieść o postnuklearnej Moskwie


Pierwsza w historii wystawa steampunkowa


Psychodeliczna sesja Tima Burtona


"Apokalipsa Dmitryja Glukhovskiego" - artykuł na temat genezy książki "Metro 2033"


Subiektywny przegląd ścieżek dźwiękowych #1


Tamagotchi XXI wieku na PS3Czytelnicy
bloglovin
bloglovin
polska baza stron
Partnerzy

- blog muzyczny Michała Nowakowskiego


Szukaj
środa, 16 września 2009
'Enen' - polski thriller

Czyżby Polacy stworzyli dobry film? I to thriller? Przyznam szczerze, że opis i zwiastun bardzo mnie zaintrygowały. Do tego tak kapitalny aktor jak Szyc. Mowa o Enen - najnowszym filmie Feliksa Falka („Komornik, „Samowolka, „Wodzirej). W kinach od dzisiaj (4 września).

Wrocław, 1997. Do miasta zbliża się wielka powódź, trwa ewakuacja szpitali. Młody psychiatra Konstanty Grot (Borys Szyc) odprowadza do autobusu katatonicznego pacjenta, Pawła Płockiego (Grzegorz Wolf). Gdy autobus rusza, pacjent żegna lekarza charakterystycznym gestem – takim samym, jak zmarły niedawno ojciec doktora. Poruszony Kostek postanawia dowiedzieć się czegoś o Płockim, ale jego teczka z dokumentacją medyczną jest prawie pusta. Próba określenia tożsamości chorego spotyka się z obojętnością reszty personelu, próbującego ogarnąć wywołany powodzią chaos.

Piosenka dla Chi

Basista KoЯna, Fieldy, nakłonił muzyków różnych kapel by nagrali wspólnie z nim utwór instrumentalny dla Chi Chenga (basisty zespołu Deftones), który niedawno wybudził się ze śpiączki. Chi Cheng miał poważny wypadek samochodowy w listopadzie 2008 roku i miesiące pozostawał w śpiączce. Niedawno wybudził się i chociaż jego stan powoli polepsza się wciąż jest na wpółprzytomny i potrzebuje opieki.

Utwór A Song for Chi można ściągnąć darmowo na specjalnej stronie hostowanej przez serwis ModLife.com. Akcja ta ma zwrócić uwagę ludzi na trudną sytuację w jakiej znalazł się muzyk i jego rodzina (borykają się oni z kłopotami finansowymi - firma ubezpieczająca odmawia płacenia kolejnych rachunków medycznych, a niedawno bank zajął dom muzyka).

Milla Jovovich koncertuje z Puscifer

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem muzykę Puscifer - projektu pobocznego Maynarda Jamesa Keenana (Tool, A Perfect Circle) byłem zupełnie zaskoczony. Człowiek ten swoim niewiarygodnym głosem budował klimat w piosenkach Toola (chyba najmądrzejszego projektu muzycznego, jaki znam), potem w swobodniejszej konwencji A Perfect Circle, a teraz do swojej palety muzycznej dodał jeszcze eksperymentalno-elektroniczny projekt Puscifer, który początkowo powstał w jego głowie, a później rozwinął się o wkład licznych muzyków zaproszonych do współpracy.

Jedną z idei napędzających Puscifer jest to, że dane kompozycje nie mają mieć jednej stałej formy, do której przyzwyczaja się odbiorca. Utwory mają być wciąż miksowane, przeplatane, zmieniane, wykonywane przez inne osoby, w innych językach itp. Bardzo ciekawa idea. Warto obserwować nowości na stronie Puscifer.com ponieważ pojawia się tam wiele darmowych remiksów, które nierzadko budują w utworach zupełnie inny klimat.

Literacki Blog Roku 2009

W Polsce znajdziemy całkiem sporo ludzi piszących blogi literackie, a właściwie nie było dotąd żadnego sensownego konkursu gdzie można by zaprezentować się szerszej publiczności i rywalizować nieco. Wortal literacki Granice.pl postanowił zmienić stan rzeczy i zorganizował (pod skrzydłami Allegro) Literacki blog roku 2009!

Tryad: 'Listen' [recenzja albumu]
okładka albumu

Po raz pierwszy natrafiłem na Jamendo dzięki znajomemu, który współtworzy dwa projekty publikujące tam swoją muzykę. Pomysł od razu przypadł mi do gustu i zacząłem rozglądać się za muzyką dla siebie (głównie trip-hop, ścieżki dźwiękowe, ewolucje rock'n'rolla i najróżniejsze mutacje elektroniczne). I znalazłem kilka świetnych projektów i dziesiątki niezłych.

Album Listen, o którym zamierzam opowiedzieć jest najpopularniejszą płytą w czteroletniej historii serwisu Jamendo (w tym momencie na liczniku jest ponad 800 tyś. odsłuchań, a prawie 70 tyś. osób pobrało ten album na dysk). Listen jest mieszaniną wielu stylów (ambient, pop, elektronika, chillout, trip-hop, muzyka klasyczna, to tylko kilka z nich), ale nie tylko efekt końcowy zasługuję na uwagę. Również proces powstawania gdyż Tryad jest zespołem wirtualnym, a jego członkowie nigdy się nie spotkali poza rzeczywistością wirtualną. Każdy element był nagrywany przez człowieka z innego miejsca na kuli ziemskiej, chociaż kiedy się słucha tego albumu aż ciężko w to uwierzyć, bo mamy tu zadziwiająco spójny owoc pracy 20-stu muzyków.

Czym jest Jamendo?

Ponieważ będą się w Oczko Café pokazywać różne materiały pochodzące z serwisu Jamendo postanowiłem umieścić tu krótkie wyjaśnienia, czym jest ten projekt.

Jamendo jest numerem 1 na świecie wśród stron oferujących legalne i darmowe ściąganie muzyki. Funkcjonuje w siedmiu językach i oferuje dostęp do największego katalogu muzyki na licencji Creative Commons. Dla artystów jest nie tylko łatwym i wydajnym sposobem publikowania, promocji i dzielenia się swoją muzyką z innymi, ale również daje im możliwość zarabiania dzięki reklamom na stronie, ponieważ Jamendo dzieli się z nimi swoimi dochodami z reklam za pośrednictwem komercyjnych programów, do których mogą dobrowolnie przystępować.

22:54, rownowago , muzyka
Link Dodaj komentarz »
"Zakochany duch" - Jonathan Carroll

Książki Jonathana Carrolla pozwalają nam znaleźć się w świecie zderzenia metafizyki z rzeczywistością, w świecie gdzie duchowe przemiany są na porządku dziennym, a ludzie bywają zdolni do przekraczania swoich fizycznych możliwości. Motywy fantastyczne nie są jednak, jak to jest w przypadku fantasy, kluczowe, a służą raczej wzbudzeniu określonych przemyśleń czy wizualizowaniu procesów przebiegających w człowieku. Dzieła tego autora przypisuje się do nurtu tzw. realizmu magicznego i myślę, że „od biedy” można to zaakceptować.

Zakochany duch, to opowieść o rozwoju duchowym ludzkości, która zaczyna brać swój los w swoje ręce chcąc panować nie tylko nad życiem, ale także nad własną śmiercią. Ukazane jest to na przykładzie głównego bohatera – Bena Goulda, który upadł, uderzając się głową o krawężnik i umiera. A raczej powinien umrzeć, gdyż jego podświadomość wybiera nie umierać. Ben oczywiście jest nieświadomy niezwykłości sytuacji (wydaje mu się, że po prostu upadek nie był aż tak groźny). Sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Na Ziemię zostaje zesłana Ling – duch, który ma uporządkować sprawy Bena, a w jej ślady rusza także Anioł Śmierci.

1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20