Blog o muzyce, filmach, literaturze, fotografii, cyberkulturze i ludziach.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Polecamy

Fenomen Guitar Hero


Mr. Bungle okiem fana


Osób online


Polecamy

"Dolores Claiborne" - Stephen King [recenzja]


Spójrz na nową "Alicję w Krainie Czarów"


thePROMONTORY nigdy nie było tylko projektem [wywiad]


"Dying In Time" - pokaz umiejętności magików elektroniki


Nowy album zespołu Soil - "Picture Perfect"


Recenzja książki "Antyrak - Nowy styl życia"


Pegasus - konsola mojego dzieciństwa


Suicide Girls - sesja "Fight Club"


Metro 2033 - przypowieść o postnuklearnej Moskwie


Pierwsza w historii wystawa steampunkowa


Psychodeliczna sesja Tima Burtona


"Apokalipsa Dmitryja Glukhovskiego" - artykuł na temat genezy książki "Metro 2033"


Subiektywny przegląd ścieżek dźwiękowych #1


Tamagotchi XXI wieku na PS3Czytelnicy
bloglovin
bloglovin
polska baza stron
Partnerzy

- blog muzyczny Michała Nowakowskiego


Szukaj
środa, 02 lutego 2011
Kultura remixu

Remixy cieszą się dużą popularnością i pewnie zawsze będą. Każdy - chociaż z nudów, szuka wszelkich możliwych przeróbek swojego ulubionego kawałka. A nóż, może nasz uwielbiany element muzyczny zostanie rozwinięty, odpowiednio podrasowany i tym sposobem zbliży się do naszego ideału piosenki. Może wręcz przeciwnie - wtedy zagłębiamy się w kolejne wyniki wyszukiwania, które bardziej spełnią nasze wymagania. Dzisiaj remixujemy wszystko.

Profesjonalni DJ'e i amatorzy publikują mnóstwo prac, których pełno w sieci. Jedni nazywają ich złodziejami i zwykłymi piratami, których trzeba zamykać, inni artystami o innym sposobie postrzegania muzyki. Dlaczego zatem tak bardzo lubimy remixy i nienawidzimy jednocześnie?

niedziela, 11 października 2009
"Znani" na Twitter których poleca Oczko Café

Ja osobiście muszę przyznać, że mam profil na Twitter, ale go dotąd nie używałem. Jednak słyszałem, że na serwisie tym można znaleźć mnóstwo oficjalnych kont najróżniejszych artystów, zespołów i innych gwiazd. Z ciekawości zacząłem węszyć, a gdy to robiłem pomyślałem, że przy okazji zbiorę te, które Oczko chciałoby polecić. Tak by nie marnować szukania. W rozwinięciu spora kolekcja takich "znanych". Wybierałem jedynie te, których prawdziwość została potwierdzona albo sam mogłem w inny sposób się upewnić.

niedziela, 27 września 2009
Horror Story i Horror News - zeżrą sobie mózgi?

Dzisiaj przeczytałem wpis na istniejącym od maja 2007 Horror Story - blogu poświęconym horrorowi:

A ten długi i bezsensowny (jak zwykle) wstęp tylko po to, żeby zakomunikować, że na Bloxie wyrosła mi KONKURENCJA!

Bezczelne monstra najpierw pojawiły się na Blipie... A potem wypączkowały na Bloxa.

Horror News

Oczywiście to dobra wiadomość.  ps  (W niedzielę zawlokę Was do piekła)

Ponieważ odwiedzam Horror Story od jakiegoś czasu, a Horror News od kiedy się zrodziło niedawno jestem ciekawy jak będzie się rozwijać sytuacja. Rozśmieszył mnie ten wpis dlatego o tym informuje. Możemy robić zakłady, czy będą się ignorować, wspierać (linkując, polecając się itp.) czy może jedno zje drugiemu mózg i pozostanie tylko jeden horror-blog na Bloxie?

sobota, 26 września 2009
Internet, staruszku

Internet, staruszku to artykuł, który za pomocą strony Internet Archive Wayback Machine przeniesie nas do początków popularnych stron, takich jak MySpace, YouTube, Wirtualna Polska, Onet, Last.fm, Grono.net, Google.com, Interia.pl, Wykop.pl, Facebook.com, Gadu-gadu, Skype.com, Gazeta.pl, Yahoo.com i Blogger.com. Zapraszam.

wtorek, 22 września 2009
Wolverine: The Musical

Wolverine: The Musical to jeden z odcinków satyrycznej serii internetowej Barely Political dostępnej m.in. na oficjalnym kanale YouTube. Zobaczcie jak Mark Douglas gra Wolverine'a tak jak bohater powinien zostać zagrany. Barely Political zostało uruchomione june 2007 debiutując filmem I've Got a Crush on Obama w roli głównej Amber Lee Ettinger jako Obama Girl (jej Twitter). Filmik ten wywołał wzburzoną wymianę linków na blogach. Od rozpoczęcia kanału filmiki Barely Political obejrzano ponad 150 mln razy i gościło w programach takich jak Saturday Night Live, The Tonight Show and The Colbert Report. Prezydent Barack Obama nazwał filmy Barely Political "przykładem płodnej wyobraźni Internetu".

niedziela, 20 września 2009
16-ty numer 'Grabarza Polskiego'

16-ty odcinek Grabarza Polskiego (darmowego dwutygodnika zajmującego się tematyką grozy) jest dostępny na stronie czasopisma.

Grabarz Polski to dwutygodnik zajmujący się szeroko pojętą grozą oraz kinem kultowym - znajdziecie w nim więc wszystko, co w jakikolwiek sposób wiąże się z horrorem, thrillerem czy najdziwaczniejszymi filmami science-fiction. Obok przekrojowych artykułów oraz wywiadów z najciekawszymi twórcami gatunku, na łamach "Grabarza" pojawiają się także recenzje filmów, książek, komiksów, gier i muzyki, a także opowiadania grozy pisane przez najważniejszych polskich i zagranicznych autorów, tematyczne przeglądy klasycznych filmów grozy, bezkompromisowe felietony, najświeższe wiadomości ze świata horroru, relacje z imprez, koncertów i festiwali, a także przeróżne stałe rubryki.

Sikaj pod prysznicem (to nie żart)

Jak podaje brazylijska organizacja SOS Mata Atlântica - możemy przeczytać na oficjalnej stronie akcji "Sikaj pod prysznicem" - każde pojedyncze spłukanie toalety pochłania nawet 12 litrów pitnej wody. W wielu rejonach świata woda pitna jest na wagę… życia. Sikając codziennie rano pod prysznicem oszczędzasz 4 380 litrów wody pitnej rocznie. Ciekawe ile osób taka akcja przekona? W dalszej części filmik związany z akcją.

sobota, 19 września 2009
Sprzątnij Śmieciucha

Akcje charytatywne, to jedna z tych rzeczy, które nabrały zupełnie nowego potencjału po upowszechnieniu Sieci. Szczególnie dzięki serwisom, które zrzeszają organizacje pomagające oraz ludzi pomagających. W Polsce taką stroną jest SiePomaga.pl. Jedną z akcji, która ostatnio zawrzała w Internecie jest "Sprzątnij Śmieciucha" - zbiórka dla Pauliny Pruskiej, u której zdiagnozowano bardzo rzadki nowotwór złośliwy - mięsaka pęcherzykowego (Alveolar Soft Part Sarcoma).

Czy chcesz umówić się z moim avatarem?

Rozwijając artykuł możecie obejrzeć klip do piosenki Do You Wanna Date My Avatar, która promuje nadchodzący nowy sezon The Guild (internetowego sitcomu). Piosenka opisuje wirtualne światy (szczególnie gier MMO) w sposób bardzo humorystyczny. Pozycja obowiązkowa dla badaczy Sieci.