Blog o muzyce, filmach, literaturze, fotografii, cyberkulturze i ludziach.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Polecamy

Fenomen Guitar Hero


Mr. Bungle okiem fana


Osób online


Polecamy

"Dolores Claiborne" - Stephen King [recenzja]


Spójrz na nową "Alicję w Krainie Czarów"


thePROMONTORY nigdy nie było tylko projektem [wywiad]


"Dying In Time" - pokaz umiejętności magików elektroniki


Nowy album zespołu Soil - "Picture Perfect"


Recenzja książki "Antyrak - Nowy styl życia"


Pegasus - konsola mojego dzieciństwa


Suicide Girls - sesja "Fight Club"


Metro 2033 - przypowieść o postnuklearnej Moskwie


Pierwsza w historii wystawa steampunkowa


Psychodeliczna sesja Tima Burtona


"Apokalipsa Dmitryja Glukhovskiego" - artykuł na temat genezy książki "Metro 2033"


Subiektywny przegląd ścieżek dźwiękowych #1


Tamagotchi XXI wieku na PS3Czytelnicy
bloglovin
bloglovin
polska baza stron
Partnerzy

- blog muzyczny Michała Nowakowskiego


Szukaj
Kategorie: Wszystkie | animacja | cyberkultura | fabularki | filmy | fotografia | gry | hahaha | literatura | muzyka | oczko | plastyczne | społeczeństwo | styl
RSS
środa, 06 stycznia 2010
xRONIx - ekstremalnie wyglądający Polak

Na WP.tv pojawił czternastominutowy wywiad z człowiekiem o ksywce xRONIx. Jest to - jak głosi opis tego materiału - "najbardziej ekstremalnie wyglądający człowiek Polsce". Piercing, tatuaże, implanty, tunele, rozdwojony język - to elementy, którymi wpływa na swoje ciało.

Komentarze pod tym filmikiem pokazują jak bardzo "body modifications" dzieli ludzi i oczywiście każdy ma prawo mieć swoje zdanie, byleby nie atakować drugiego człowieka, a najwyżej jego postawę, wybory. Ja sam przyznam, że np. implanty subdermalne powodują, że jest mi słabo i sam nie uważam ich za atrakcyjne, ale ktoś inny przecież może czuć, że właśnie tego jego ciału brakuje. W rozwinięciu zobaczycie wywiad.

czwartek, 29 października 2009
Ian McKellen nigdy nie pomyślał o ślubie

Ian McKellen do dziś nie potrafi przyzwyczaić się do myśli, że homoseksualiści mogą zawierać związki małżeńskie i adoptować dzieci. Brytyjski gwiazdor opowiedział po raz pierwszy o swojej orientacji seksualnej przed ponad 20 laty, w wieku 49 lat. Jak sam przyznał, nigdy nawet nie pomyślał o ślubie i dzieciach. Więcej w rozwinięciu.

Jacko nie jest najbogatszym zmarłym

Według magazynu "Forbes", to nie Michael Jackson jest najbogatszym zmarłym celebrytą. Wydawać by się mogło, iż machina sprzedaży płyt i pamiątek po zmarłym w czerwcu Michaelu Jacksonie, zapewni Królowi Popu również koronę po śmierci. Tymczasem najbogatszą zmarłą gwiazdą jest francuski projektant mody Yves Saint Laurent. Według dorocznego rankingu magazynu "Forbes" spadkobiercy kreatora zarobili w ubiegłym roku ponad 350 milionów dolarów. Przypomnijmy, iż projektant zmarł w czerwcu ubiegłego roku. Dalsze miejsca w rozwinięciu.

niedziela, 25 października 2009
Kalendarz, aż po grób

Ostatnio coś głośno się zrobiło o kalendarzu firmy Lindner, na którego stronach w pół nagie modelki pozowały w towarzystwie sztandarowych produktów firmy - trumien. Przeciwnicy rzucali mięsem w zwolenników, a ci drudzy łapali granat w ręce i przerzucali go z powrotem na drugą stronę. I o to marketingowcom chodziło. O wywołanie szumu, zainteresowania i pokazaniem śmierci w sposób inny, niż widzi się w to na co dzień. A interpretacji jest naprawdę sporo. Moim zdaniem prawda leży gdzieś po środku, ale taki kalendarz może być miłą odmianą na ścianach. Szkoda tylko, że w taki (nie ukrywajmy) dość szowinistyczny sposób, wymierzony w męską tylko publikę. A ja bym i taki kalendarz powiesiła sobie nad biurkiem.

wtorek, 13 października 2009
Krater im. Johna Lennona

John Lennon ma krater na Księżycu. 9 października wokalista The Beatles obchodziłby 69. urodziny, w związku z czym organizacja Lunar Geographic Society postanowiła uhonorować muzyka i nazwała jeden z kraterów John Lennon Peace Crater. Dziura ma 6 kilometrów średnicy i 990 metrów głębokości, znajduje się w środku Lacus Somniorum (łac. Jezioro Snów), czyli małego morza księżycowego na północno-wschodniej części widocznej strony Księżyca. Krater wcześniej nosił imię Daniell D od Johna Frederica Daniella. Gdzie dokładnie leży John Lennon Peace Crater możemy zobaczyć w rozwinięciu.

wtorek, 22 września 2009
Będziemy mogli wybrać formę pochówku

Jest wiele takich aspektów życia społecznego, w których naprawdę ciężko znaleźć kompromis. To, co stanie się z naszymi szczątkami po naszej śmierci nie jest jednym z nich. Tu najsensowniejszym wyjściem jest pozwolić wybierać każdemu z osobna. Nie stanie mi się bowiem krzywda jeżeli ktoś zdecuje mieć grób, miejsce na cmentarzu i dorzuconą do niego ławeczkę dla odwiedzających bliskich. Komuś innemu z kolei nie stanie się krzywda, gdy moje ciało po śmierci zostanie spalone, a moje prochy zostaną z moją kobietą, dziećmi albo zostaną rozsypane w ogródku, który może będę kiedyś miał. Do tej pory alternatywne formy pochówków były w Polsce nielegalne. Ma się to jednak zmienić bowiem Ministerstwo Zdrowia pracuje nad nowelizacją ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych.

poniedziałek, 21 września 2009
Katolicy o ateistach - komentarze do komentarzy

Przeczytałem na Fronda.pl ("portalu poświęconym") pewien artykuł. Dyrekcja turyńskiego szpitala „Molinette” podpisała umowę z Włoską Unią Ateistów i Agnostyków (UAAR) dotyczącą kompetentnej pomocy niewierzącym pacjentom, którzy zastanawiają się nad kwestiami egzystencjalnymi, jak sens choroby, życia i śmierci. Chciałbym przedstawić zbiór komentarzy, jakie powstały w dyskusji pod tamtym artykułem i dołączyć do tego moje odniesienia. Powstał z tego krótki artykuł o podejściu polskich katolików do ateistów.