Blog o muzyce, filmach, literaturze, fotografii, cyberkulturze i ludziach.
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


Polecamy

Fenomen Guitar Hero


Mr. Bungle okiem fana


Osób online


Polecamy

"Dolores Claiborne" - Stephen King [recenzja]


Spójrz na nową "Alicję w Krainie Czarów"


thePROMONTORY nigdy nie było tylko projektem [wywiad]


"Dying In Time" - pokaz umiejętności magików elektroniki


Nowy album zespołu Soil - "Picture Perfect"


Recenzja książki "Antyrak - Nowy styl życia"


Pegasus - konsola mojego dzieciństwa


Suicide Girls - sesja "Fight Club"


Metro 2033 - przypowieść o postnuklearnej Moskwie


Pierwsza w historii wystawa steampunkowa


Psychodeliczna sesja Tima Burtona


"Apokalipsa Dmitryja Glukhovskiego" - artykuł na temat genezy książki "Metro 2033"


Subiektywny przegląd ścieżek dźwiękowych #1


Tamagotchi XXI wieku na PS3Czytelnicy
bloglovin
bloglovin
polska baza stron
Partnerzy

- blog muzyczny Michała Nowakowskiego


Szukaj
wtorek, 10 listopada 2009
Wieści z pierwszej na świecie wystawy steampunkowej

We wrześniu zapowiadaliśmy pierwszą w historii wystawę steampunkową (co to jest steampunk?). Odbywająca się w muzeum historii nauki na Uniwersytecie w Oxford wystawa jest czynna od 13 października 2009, a potrwa do 21 lutego 2010. Są tam prezentowane prace artystów z Japoni, Kanady, Belgii, Australii, Szwajcarii, Holandii, USA i Wielkiej Brytanii. Zapraszam do rozwinięcia wpisu.

poniedziałek, 09 listopada 2009
Sztuka Tima Burtona

Prawdziwa gratka dla fanów Tima Burtona. Reżyser w końcu zebrał najlepsze z owoców swojej  40-letniej pracy i opublikował je na 434 stronach swojej książki. Jak podaje na oficjalnej stronie, ukazane światu mają być koncepcje postaci, szkice, surrealistyczne baśniowe stwory i wiele innych. Podziwiać można będzie także prace zainspirowane przez fascynację clownami (brrr), a i także kwestie związane z wyreżyserowanymi przez niego filmami - między innymi Alicja w Krainie Czarów, której premiera ma niebawem się odbyć.

Zamówienia przedpremierowe można składać tutaj. Niestety, prace udostępnione w sieci oglądać można za drobną opłatą. Przyznam, że są tego warte.

Tagi: Tim Burton
23:07, madammewendy , plastyczne
Link Komentarze (2) »
sobota, 07 listopada 2009
"Jericho" - trzeci sezon w postaci komiksu

"Jericho", jeden z najciekawszych seriali, jakie miałem okazję oglądać miał bardzo dużego pecha. Najpierw był tzw. "strajk montażystów", a później 16 maja 2007 decyzja stacji CBS o nie kontynuowanie serialu (pozostawiając go na drugim sezonie, który posiadał masę otwartych wątków). Teraz, ku pocieszeniu fanów tej opowieści, mózgi stojące za "Jericho" wypuściły trzeci sezon w postaci komiksu. Osiem przykładowych stron komiksu możecie obejrzeć pod tym adresem i tam też można go kupić. Więcej informacji w rozwinięciu.

wtorek, 13 października 2009
Neuroshimowy konkurs na ilustrację

Wydawnictwo Portal i strona Neuroshima.org ogłaszają konkurs “Pocztówka ze strefy śmierci” na najciekawsze grafiki inspirowane tematem ruin w postapokaliptycznym świecie gry Neuroshima. Najważniejszą wartością będzie dla nas to, jak wielką inspiracją dla neuroshimowych graczy i mistrzów gry może być ilustracja. Premiujemy zatem prace opowiadające jakąś historię, ukazujące sceny wprost z ruin, bohaterów zagruzowanego świata i jego najstraszliwsze niebezpieczeństwa. Więcej informacji pod tym adresem.

niedziela, 27 września 2009
Pop-art horror Kristiana Hammerstada

Na blogu Horror News trafiłem na bardzo sympatyczną galerię przedstawiającą różne sceny znane z kina grozy, ale przedstawione w wyjątkowo pop-artowy sposób. Jej autorem jest Kristian Hammerstad. Galeria dostępna pod tym adresem. Kristian Hammerstad jest utalentowanym ilustratorem z Oslo. Jego dzieła dotyczą tematyki śmierci, potworów i morderstw.

sobota, 26 września 2009
Pierwsza w historii wystawa steampunkowa

Steampunk nie jest zbyt popularną stylistyką, a szkoda, bo dzięki niemu powstają naprawdę piękne przedmioty, filmy, ciuchy i gry. Jak informuje blog Steampunk Art @ Oxford w okresie 13 października 2009 - 21 luty 2010 w muzeum historii nauki na Uniwersytecie w Oxford odbędzie się pierwsza na świecie wystawa steampunkowa. Zostaną zaprezentowane prace artystów z Japoni, Kanady, Belgii, Australii, Szwajcarii, Holandii, USA i Wielkiej Brytanii. Szkoda, że takich inicjatyw nie ma w Polsce. Spróbuje się chociaż skontaktować z twórcami bloga czy będą jakieś fotorelacje z wystawy. Po rozwinięciu wpisu plakat wystawy, a także krótki opis czym jest ten nurt (dla tych, co się nie spotkali z tym).